FAQ

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Twój przewodnik po świecie psiego szczęścia

FAQ (ang. Frequently Asked Questions) to zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Jest to doskonałe źródło informacji jeśli chcesz szybko i łatwo znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

FAQ KONSULTACJE

Kliknij na wybrane pytanie, aby zobaczyć odpowiedź

Jakie zachowania u psa mogą wskazywać na potrzebę skorzystania z usług behawiorysty?

1. Agresywne zachowanie wobec ludzi lub innych zwierząt
2. Nadmierny niepokój, lęk lub agresja w różnych sytuacjach
3. Niszczenie lub wokalizacja podczas zostawania samemu w domu
4. Problemy z przystosowaniem się do zmian w otoczeniu lub rutynie
5. Obsesyjne zachowania, takie jak nadmierne lizanie, gryzienie ogona lub chodzenie w kółko
6. Znudzenie, apatia lub brak zainteresowania otoczeniem
7. Traumatyczne przeżycia
8. Problemy z załatwianiem się w odpowiednich miejscach
9. Problemy związane z nawiązywaniem relacji z opiekunem lub innymi
10. Nadmierna wokalizacja np. szczekanie lub wycie.

Ile spotkań z behawiorystą zazwyczaj jest potrzebnych, aby zobaczyć postępy u psa?

Liczba sesji potrzebnych do zobaczenia postępów u psa może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak charakter psa, stopień zaawansowania problemu, czynniki środowiskowe czy zaangażowanie opiekunów.
W niektórych przypadkach widoczne postępy mogą być obserwowane już po pierwszym spotkaniu, podczas gdy w bardziej skomplikowanych przypadkach może być konieczne więcej czasu i pracy, aby zauważyć pozytywne zmiany w zachowaniu psa.

Jakie są korzyści płynące z korzystania z usług behawiorysty psów?

1. Poprawa zachowania i umiejętności społecznych psa – rozwiązywanie problemowych zachowań, takich jak agresja, lęk czy nadmierne pobudzenie.
Poprawa relacji między właścicielem a psem – pomoc w zrozumieniu potrzeb i komunikacji psa, co może przyczynić się do lepszej relacji między nimi.
Indywidualne podejście do problemu – dostosowany program treningowy do konkretnych potrzeb i charakteru psa, co pozwoli skutecznie rozwiązać problem.
Profesjonalna pomoc i wsparcie – behawiorysta jest wykwalifikowanym specjalistą, który posiada wiedzę i doświadczenie w pracy z psami, dzięki czemu można liczyć na skuteczną pomoc i wsparcie.
Zapobieganie poważniejszym problemom behawioralnym – wczesne zauważenie i rozwiązanie problemów behawioralnych może zapobiec ich eskalacji i powstaniu poważniejszych problemów w zachowaniu psa.

Jakie metody szkoleniowe stosujesz?

Pracuję bez używania metod awersyjnych i kar. Skupiam się na budowaniu dobrej relacji opiekuna z psem opartej na poczuciu bezpieczeństwa i zaufaniu.

Czy mogę liczyć na wsparcie po konsultacji behawioralnej?

Tak, po zakończeniu konsultacji oferuję również kontakt internetowy / telefoniczny.
W przypadku pytań czy problemów jestem do Twojej dyspozycji.

FAQ HOTEL

Kliknij na wybrane pytanie, aby zobaczyć odpowiedź

Czym się różni domowy hotelik dla psów od tradycyjnego hotelu dla zwierząt?

W naszym domowym hoteliku psy nie są zamykane w boxach, a spędzają z nami czas jak członkowie rodziny. Mają dostęp do całego domu, a warunki pobytu są najbardziej zbliżone do tych, które mają na co dzień ze swoimi opiekunami.

Czy moje zwierzę będzie miało osobne pomieszczenie czy będzie współdzielić przestrzeń z innymi psami?

Staramy się dobierać psy tak, aby nie były agresywne i były w stanie współdzielić przestrzeń z innymi psami. Jednak jeżeli któryś z gości będzie potrzebował spokoju, więcej przestrzeni lub chwili samotności mamy możliwość wydzielenia oddzielnej przestrzeni dla niego.

Jakie psie akcesoria muszę zostawić z moim psem podczas pobytu w hoteliku?

Musisz zostawić swojemu psu obrożę / szelki i smycz. Możesz również zostawić mu jakiś kocyk lub legowisko, w którym czuje się bezpiecznie, i które ma znajomy mu zapach. Prosimy o nie zostawianie zabawek i gryzaków ponieważ mogą one być powodem do zazdrości i konfliktów. Mamy zapas hotelowych zabawek, z których mogą korzystać nasi podopieczni.

Czy psy zostają wyprowadzane na spacery i ile razy dziennie?

Psy są wyprowadzane na spacery co najmniej 3 razy dziennie, w tym na jeden długi spacer – najczęściej do pobliskiego lasu.

Jakie są wymagania dotyczące szczepień mojego psa przed zameldowaniem go w hoteliku?

Pies musi posiadać ważne szczepienia na wściekliznę oraz na choroby zakaźne, być odrobaczony i zabezpieczony przeciwko pchłom i kleszczom.
Dodatkowo rekomendujemy szczepienie na kaszel kenelowy.

Co to COAPE?

Centre of Applied Pet Ethology

COAPE Polska jest akredytowanym odziałem Centre of Applied Pet Ethology, największej na Wyspach Brytyjskich organizacji kształcącej behawiorystów zwierzęcych. Od 1993 roku COAPE szkoli behawiorystów, trenerów, lekarzy weterynarii, profesjonalnych opiekunów zwierząt oraz właścicieli psów, kotów i koni.

W Polsce COAPE jest pierwszą i największą organizacją kształcąca behawiorystów zwierząt.
Głównymi zasadami, jakimi kierują się behawioryści kształcący się w COAPE, jest przekazywanie wiedzy najnowszej, rzetelnej i opartej na badaniach naukowych. Kierują się dobrem zwierząt i etyką zawodową, która wyklucza stosowanie metod bazujących na bólu, strachu czy dyskomforcie.

Czym są metody awersyjne?

I dlaczego ich nie używam w pracy z psami?

Metody awersyjne w szkoleniu psów to techniki i narzędzia, które opierają się na na przemocy, świadomym zadawaniu bólu i wywołaniu strachu, w celu zmiany zachowania zwierzęcia.
Przykłady takich metod to karanie psa za niepożądane zachowanie, np. poprzez krzyk, chwytanie za skórę, używanie obroży elektrycznej, kolczatki, obroży zaciskowej, dławika czy innych urządzeń powodujących ból lub dyskomfort.
Narzędzia te zaprojektowane są tak, aby sprawiać zwierzęciu ból poprzez kłucie, podduszanie, rażenie prądem. Ich stosowanie jest nieetyczne i niezgodne z Ustawą o Ochronie Zwierząt.
Negatywne skutki stosowania metod awersyjnych w szkoleniu psów mogą być bardzo poważne. Po pierwsze, takie techniki powodują lęk i stres u zwierzęcia, co prowadzi do pogorszenia relacji między psem, a właścicielem.
Dodatkowo, u psów poddawanych ciągłemu stresowi mogą wystąpić różnego rodzaju problemy behawioralne, np. agresja, nadmierna reaktywność czy brak zaufania.

Zwierzęta to czujące i posiadające emocje istoty, które wymagają od nas troski, zrozumienia ich naturalnych zachowań, potrzeb, a także problemów, z którymi muszą się mierzyć, żyjąc z nami w ludzkim świecie.

Nowoczesne metody treningowe opierają się na zrozumieniu emocjonalnego podłoża problemu, kompleksowej terapii, znajomości naturalnych zachowań i potrzeb, a przede wszystkim na obustronnym zaufaniu, komunikacji i współpracy. Ich skuteczność jest potwierdzona naukowo.

Praca z psem bez użycia metod awersyjnych​

ma wiele pozytywnych aspektów, które sprzyjają budowaniu silnej więzi z naszym czworonożnym przyjacielem oraz poprawie jego zachowań.

Oto kilka pozytywnych aspektów pracy z psem bez użycia metod awersyjnych:
1. Budowanie zaufania i więzi emocjonalnej:
Metody oparte na pozytywnym wzmocnieniu, pomagają budować zaufanie i więź emocjonalną między właścicielem a psem. Pies uczy się, że współpraca i interakcja z człowiekiem jest przyjemna i satysfakcjonująca.
2. Poprawa zachowań poprzez motywację pozytywną:
Metody oparte na nagrodach i pochwałach motywują psa do wykonywania pożądanych zachowań. Pies szybko uczy się, że określone zachowanie przynosi mu nagrodę, co skutecznie stymuluje go do powtarzania tych zachowań w przyszłości.
3. Budowanie pewności siebie i samodzielności:
Praca z psem bez użycia metod awersyjnych pozwala mu rozwijać umiejętność samodzielnego myślenia i podejmowania decyzji. Pies uczony przy pomocy pozytywnych metod uczy się samodzielnie rozwiązywać problemy i podejmować decyzje.
4. Tworzenie pozytywnego środowiska treningowego:
Trening oparty na pozytywnym wzmocnieniu tworzy pozytywne i bezpieczne środowisko dla psa, w którym może on eksperymentować, uczyć się i rozwijać bez obawy przed karą czy bólem.
5. Radość i satysfakcja z pracy z psem:
Praca z psem może być radosna i satysfakcjonująca zarówno dla psa, jak i dla właściciela.Pozwala budować silną więź z psem, poprawić jego zachowania oraz zapewnić mu satysfakcję i radość z nauki.

Shopping Cart
Scroll to Top